دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰
اخبار و تازه ها

دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴

اعتراض کسبه به دلیل قطع برق پاساژ علاء‌الدین.

ظهر امروز، برق 2 پاساژ پرمصرف از جمله پاساژ علاءالدین در خیابان جمهوری به مدت 2 ساعت قطع شد و همین امر، اعتراض کسبه را به دنبال داشت.

دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸

کشمکش بر سر عرضه سیمان در بورس کالا/چرا قیمت‌ها در بازار نجومی شد؟.

بازار سیمان این روزها در حالی دستخوش قیمت‌گذاری نجومی و عرضه چند برابر قیمت مصوب است که شاهد کشمکش بخش‌های مختلف بر سر عرضه یا عدم عرضه این محصول در بورس کالا هستیم.

دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰:۲

گروکشی سود سهامداران عدالت از سوی دو شرکت سرمایه‌پذیر.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت گفت:‌ دو شرکت مپنا و مخابرات ایران به بهانه طلب از دولت سود سهامداران عدالت مربوط به عملکرد سال 98 را گروکشی کردند.

یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲

ثبت راه‌آهن سراسری ایران در فهرست جهانی یونسکو‌ به عنوان پنجمین کشور دنیا.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در چهل و چهارمین جلسه میراث جهانی یونسکو، پرونده میراث صنعتی راه‌آهن سراسر ایران در فهرست میراث جهانی قرار گرفت و به ثبت جهانی رسید.

دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۹:۲۸

‌افتتاح ۹ کیلومتر از منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال برای تردد ضروری/یک باند تونل‌ البرز ‌باز می‌شود.

با توجه به آنکه وعده دولت مبنی بر افتتاح یک باند منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال محقق نشد، در این راستا دولت قصد دارد باند رفت تونل البرز به طول ۶.۴ کیلومتر و ۲.۵ کیلومتر جاده دسترسی را برای عبور ضروری و در شرایط پیک ترافیک، باز کند.

یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵

تصویب پرداخت بخشی از بدهی دولت به صندوق‌های بازنشستگی.

وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی نوشت: پرداخت بدهی چند ده ساله دولت‌ها به صندوق‌های بازنشستگی برای بار دوم پس از سال ۹۹ با واگذاری سهام شرکت‌های دولتی در دولت به تصویب رسید.

یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱

بارش‌‌های رگباری عصرگاهی در برخی شهرها/ ورود سامانه بارشی به کشور از ۶ مرداد.

معاون‌ پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی از ۶ مرداد از شمال و شمال غرب وارد کشور می‌شود و در شمال غرب، شمال و شمال شرق کشور و دامنه‌های جنوبی البرز، موجب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهد شد.

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به علت ابتلا به کرونا درگذشت.

علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به علت ابتلا به کرونا جان به جان آفرین تسلیم کرد.

یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۴:۲

کدام معاملات طلا از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه معاف هستند؟.

براساس طرح مالیات بر عایدی سرمایه، عایدی ناشی از خرید و فروش طلا برای هر فرد به اندازه معافیت ماده 84 قانون مالیات های مستقیم یعنی معادل48 میلیون تومان عایدی در سال 1400، از پرداخت این پایه مالیاتی معاف هستند.

یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۶:۱

رویا پردازی‌های وزارت خارجه درباره دستاوردهای اقتصادی برجام.

وزارت امور خارجه در آخرین گزارش روند اجرای برجام تلاش کرده است که با ارائه اطلاعات و تحلیل های غلط، تصویری غیرواقعی و رویایی از برجام بسازد تا آیندگان از مسئولان دولت روحانی این سوال را نپرسند که چرا هشت سال از فرصت تاریخی این ملت را صرف رسیدن و حفظ این توافق پرهزینه و کم دستاورد کرد.

یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰

نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس‌جمهور عضو هیات علمی شد؟.

حواشی روزهای پایانی دولت دوازدهم به سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های آن رسید تا جایی که رئیس مرکز پژوهش‌ها چند روز مانده به پایان دولت عزل شد و اسامی افرادی مانند داماد رئیس‌جمهور برای عضویت در هیأت علمی مرکز به وزارت علوم ارسال شده است.

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۶

کاهش دما از ۶ مرداد در اغلب شهرها/هشدار طغیان رودخانه‌ها و آب گرفتگی معابر در ۴ استان.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از چهارشنبه ۶ مرداد تا پایان هفته دمای هوا در اغلب مناطق کشور روند کاهشی دارد و از گرمای هوا کاسته می‌شود.

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹

بازگشت عقلانیت به معاملات در بازار سرمایه.

یک کارشناس بازار سرمایه درباره آینده بورس در دولت آینده گفت: بازار از وضعیت همه چیز بخری که پارسال در بورس دیده می شد، درس گرفته و نمی خواهد باز هم به دام خرید و فروش هر نمادی بیافتد. کمی عقلانیت در بازار شکل گرفته است.

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳

مدیریتی که آب را نایاب کرد/ بررسی کارنامه دولت تدبیر و امید در بخش آب.

مدیریت منابع آب در دولت تدبیر و امید به مدیریت ناقص پس از بحران تبدیل شد و همین مسأله بر تبعات سیلاب و خشکسالی دامن زد.

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱

فرودگاه امام: شیشه برج مراقبت فرودگاه را به زودی تعویض می کنیم.

روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره) در واکنش به خبر فارس مبنی بر ترک خوردگی شیشه برج مراقبت فرودگاه و تعویض نشدن آن در 80 روز اخیر، اعلام کرد: شیشه مذکور بعد از طی مدت زمان لازم برای ساخت، آماده انتقال جهت نصب است و به زودی نصب طبق برنامه انجام خواهد شد.

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴

گرمی هوا و قدرت کم ATR علت ماندن بار مسافران شیراز-بندرعباس هما روی زمین.

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ضمن عذرخواهی از مسافران شیراز-بندرعباس، گرمای هوا و قدرت پایین ATR را عامل ماندن بار مسافران عنوان کرد.

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۶:۳

گسترش دومینو افزایش حقوق‌ها به سایر قوا/ داستان «فوق العاده خاص» از کجا آغاز شد؟.

چراغ سبز رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره اعطای «فوق العاده ویژه» به کارکنان دستگاه های اجرایی در اوج کسری بودجه موجب شده است که درخواست نهادهای مختلف برای استفاده از این ظرفیت و همچنین «فوق العاده خاص» برای افزایش چشمگیر حقوق کارکنانشان، به کارکنان اداری قوه قضائیه هم گسترش پیدا کند.

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲

مدیریت زنجیره گندم، آرد و نان به وزارت جهاد واگذار شود/ نفع مافیای واردات از مدیریت دوگانه صمت و جهاد.

بر اساس قانون تمرکز، زنجیره گندم، آرد و نان باید در وزارت جهاد کشاورزی مدیریت شود که در حال حاضر مدیریت تولید گندم و آرد در اختیار وزارت جهاد کشاورزی و تولید و توزیع نان بر عهده وزارت صمت است.

یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳

فارس من| استقلال بانک مرکزی از بانک‌ها و دولت ریشه تورم را می‌خشکاند/ عواقب تاخیر در اصلاح نظام بانکی.

در میزگرد بررسی طرح قانون بانک مرکزی مطرح شد برای اینکه بانک مرکزی نرخ تورم را کنترل کند باید تصمیماتی تخصصی و به‌موقع بگیرد و برای تحقق این مهم بانک مرکزی اول نیازمند استقلال سیاسی و عملیاتی از دولت و بانک‌ها و دوم استفاده از متخصصان پولی، بانکی و اقتصاد کلان است و این طرح همه این بسترها و اختیارات را فراهم کرده است.

یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰

رشد 500 درصدی قیمت سیمان/جولان 15 واسطه‌ در بازاری که ناظر ندارد.

بررسی قیمت‌ها در بازار سیمان نشان می‌دهد، واسطه‌ها، این محصول را پیش از قطع برق کارخانه‌ها 50 درصد گران‌تر از نرخ مصوب و پس از قطع برق 500 درصد بالاتر از نرخ تعیین شده به مصرف کننده ارائه کرده‌اند.